Wróć do listy wpisów
Sklepy internetowe

Wyjątkowe możliwości w zasięgu ręki– integracja z SALESmanago

Data dodania
Marzec 08.2017 09:03
Sklepy internetowe Sklepy internetowe
Marzec 08.2017 09:03
Prowadzisz własny sklep internetowy? Teraz masz możliwość prowadzenia wielu działań mających na celu zwiększenie jego widoczności w sieci i pozyskiwania coraz to nowych klientów.

Aplikacja SALESmango Marketing Automation dostarcza proste i efektywne rozwiązania, które pozwalają na skuteczne wykorzystanie również tradycyjnych narzędzie marketingowych. Aplikacja dostępna jest w App Store Shoper.

Możliwości aplikacji SALESmango Marketing Automation

Do możliwości, jakie daje aplikacja zliczymy monitoring klientów w czasie rzeczywistym. Z narzędzia korzystają sklepy internetowe, aby uzyskiwać informacje o odwiedzinach witryny. SALESmango Marketing Automation to także możliwość tworzenia kampanii aktywizujących klientów. Wygodne jest również planowanie i automatyczna publikacja wszelkich postów w mediach społecznościowych. Narzędzie pozwala też na obsługę porzuconych koszyków.

 

Wyjątkowe możliwości w zasięgu ręki

Prowadzisz własny sklep internetowy? Teraz masz możliwość prowadzenia wielu działań mających na celu zwiększenie jego widoczności w sieci i pozyskiwania coraz to nowych klientów. Reklama internetowa to szereg różnego rodzaju metod, technik i narzędzi, które ułatwiają wyjście klientowi naprzeciw. Zanim jednak zdecydujemy się na jakąś szeroko zakrojoną kampanię reklamową- warto postawić na analitykę, a potem na automatyzację działań poprzez marketing automation. Reklama, która napędza sprzedaż i powoduje wysokie wskaźniki konwersji - to cel, który chciałby osiągnąć każdy właściciel sklepu internetowego, niezależnie od rodzaju sprzedawanych produktów.
Z tego też względu warto zainteresować się chociażby takimi zaawansowanymi funkcjami jak integracja strony internetowej sklepu z takim narzędziem jak Sales Manago. Ten system staje się coraz popularniejszy i znajduje uznanie wszystkich tych, którzy chcą działać marketingowo na dużą skalę.

Dlaczego warto zdecydować się na ten produkt?

SALESmanago Marketing Automation to nowa aplikacja, która pozwala na automatyzację prowadzonych działań marketingowych- to jej główny cel. Przede wszystkim jest to narzędzie, które dostarcza nam szeregu różnych możliwości, a każda z takich możliwości jest ciekawa, gdyż pozwala nam na pozyskiwanie informacji o użytkownikach i wysyłanie użytkownikom w odpowiedzi spersonalizowanych komunikatów. Sales Manago to szereg nowych możliwości dla Twojego sklepu internetowego, takich jak na przykład:

- Możliwość analizowania i identyfikowania użytkowników (ale i firm) odwiedzających stronę internetową naszego sklepu. Narzędzie pozwala na tworzenie automatycznej definicji zainteresowania danej osoby, a więc przypisania jej do konkretnej grupy. Pogłębiona analityka zachowania użytkownika na stronie także jest ważna i przydatna i jest tak naprawdę puntem wyjścia dla każdego. To także możliwość pozyskania informacji o tym, jakie elementy na stronie sklepu powodują największe zainteresowanie, jakie są najczęściej klikalne i jakie podstrony posiadają najlepsze statystyki względem całego serwisu. Dzięki tego rodzaju danym możemy czerpać informacje o tym, co można poprawić lub zmienić na stronie internetowej sklepu, aby było bardziej przyjazne dla użytkowników.

- Możliwość prowadzenia kampanii z zakresu email marketingu, czyli wysyłania newsletterów. Za pośrednictwem tego narzędzia będziesz mieć możliwość automatycznego wysyłania newsletterów z określoną, zdefiniowaną przez siebie częstotliwością. Możesz także w taki sposób ustawić wysyłanie powiadomień, aby to system decydował o tym, kiedy jest najlepszy moment na to, aby takiego emaila wysłać do użytkownika. W Sales Manago możesz segmentować bazę użytkowników, a następnie wysyłać im bardziej spersonalizowane wiadomości na podstawie dokonanego podziału. Wystarczy, że utworzysz odpowiednią regułę, która będzie odnosić się do tego, jaką akcje na stronie wykonał dany użytkownik. Sales Manago sprawdzi się więc także jako narzędzie do prowadzenia email marketingu, tutaj możesz także ustawić autoresponder, ale i wysyłać konkretne maile do konkretnej osoby z bazy. Na pewno przydatna okaże się także analityka, czyli statystyki związane z efektywnością prowadzonych działań i reakcją na wysyłane emaile. Od razu otrzymasz informację zwrotną o swojej skuteczności.

- Możliwość dynamicznego dostosowania wyglądu strony do użytkowników z konkretnych segmentów, a nawet całych stron landing page. To w Sales Manago możesz ustawić regułę wyświetlania danym użytkownikom konkretnego baneru czy określonej treści. Wszystko po to, aby zwiększyć prawdopodobieństwo konwersji i sprawić, aby użytkownik wchodząc na stronę internetową mógł dostać to, czego naprawdę chce.

- Sales Manago może wyświetlić dopasowany do użytkownika formularz kontaktowy. Już na podstawie zachowania użytkownika na stronie Sales Manago określa, jakiego rodzaju komunikat okaże się najbardziej trafny. System wskaże użytkownikowi z jaką osobą najlepiej będzie mu skontaktować się w danym momencie.

- Automatyczna segmentacja klientów pozwala wydzielać grupy użytkowników tak, aby móc kierować do każdej z grup oddzielny komunikat. Segmentacja odbywa się na podstawie zgromadzonych danych transakcyjnych lub też zachowania klienta na stronie.

- Automatyczne rozdzielanie leadów- funkcja szczególnie przydatna w momencie, kiedy posiadasz kilka biur sprzedaży i każde z nich obsługuje innego rodzaju klientów. System sam rozpoznaje jaki lead przydzielić do jakiego biura obsługi tak, aby wszystko szło szybko i sprawnie.

Jeszcze się zastanawiasz i ciężko jest Ci podjąć decyzję? Producent tego oprogramowania pozwala na skorzystanie z Sales Manago w wersji demo, o której można przeczytać na ich stronie internetowej. To da Ci czas na decyzję i przetestowanie tego narzędzia w praktyce. Dopiero po upłynięciu okresu próbnego podejmiesz decyzję, czy ten produkt spełnia Twoje oczekiwania i czy jest uszyty na miarę Twoich potrzeb.